Home Plasmové řezání

Plazmové řezání

Jednou z modernějších technologií dělení materiálů je řezání plasmou. Tato technologie řezání přišla z Ameriky, kde také sídlí i firma HYPERTHERM USA. Naše firma dodává kompletní sortiment této firmy. 

přečíst více
Základní informace Galerie a video

Základní informace

Jednou z modernějších technologií dělení materiálů je řezání plasmou. Tato technologie řezání přišla z ameriky kde také sídlí i firma HYPERTHERM USA. Naše firma dodává kompletní sortiment této firmy. Dříve se používal autogen, ten je postupně nahrazován novou produktivnější metodou. Plasmové dělení materiálu je mnohem bezpečnější, efektivnější, rychlejší. Plasmou můžeme řezat všechny elektricky vodivé materiály jako je ocel, nerez, hliník, litina, barevné kovy a všechny jejich slitiny. Řez od plasmy je čistčí, méně tepelně ovlivněný, odpadají dodatečné práce na čištění okují a otřepů. Další velmi významnou výhodou plasmového řezání je finanční stránka, pokud pomineme vstupní investici do nového zařízení, provozně je plasma levnější vůči autogenu a to především 
použitím řezacího a ochranného media - vzduch. Ten můžete použít z rozvodů nebo z kompresorů, jedinou podmínkou je aby byl vzduch čistý, zbaven nečistot, oleje a vody. Tyto plasmové zařízení nazýváme jako vzduchové. Nejčastěji se používají na ruční a montážní řezání. Výkon vzduchových plasem je 30 - 200A což odpovídá řeznému výkonu - kapacitě tloušťky plechu 0,5 - 75mm. Kromě řezání ruční systémy řady POWERMAX umí i drážkovat. Tato funce se využívá jako příprava pro svar nebo oprava svaru a nahrazuje flexu nebo metodu svařování drážkování uhlíkovou elektrodou (CARBON GOUGE). 

Tyto ruční systémy je možné mechanizovat upnutím hořáku do mechanizovaných podvozků a traktorů. Tuto nabídku dále máme v sekci mechanizace od americké firmy BUG-O. Co se týká pálení plechů ve formátech tak se používají stoly s CNC řízením, v tomto případě se využívají spíše dvouplynové, kyslíkové systémy třídy HT, HSD, HPR. Tyto systémy umí využívat i vzduch ale pro kvalitnější řezy se využívají různé technické plyny které dokáží zvýšit produktivitu, snížit vnesené teplo, a zlepšit čistotu řezu. Nejlepší systémy třídy HD a HPR dokáží konkurovat i řezu laseru a však za menší náklady na metr řezu. Výkony strojních systémů jsou 130 - 800A s kapacitou řezu 0,5 - 160mm. Ve strojních systémech spolupracujeme s českým výrobcem CNC stolů firmou VANAD. Jako příslušenství k plasmám dodáváme kompresory od rakouského výrobce AIRCRAFT.

Máte nějaký
dotaz?
V případě jakéhokoliv dotazu ohledně našich produktů nás kontaktujte. napište nám