Home Mechanizace - Robotizace

Mechanizace, robotizace

Nejvyšší formou automatizace je považována robotizace. V průmyslu se používá robotizace ve vysoké míře, i v našem oboru se používají roboti pro svařování, plasmové řezání a tryskání.

přečíst více
Základní informace

Základní informace

Naše společnost v tomto sortimentu spolupracuje s firmou LaserTherm Plzeň jako systémového partnera firmy FANUC. Robotizujeme procesy svařování metodou MIG/MAG, TIG/WIG, plasmové řezání, úkosování plasmou a to i ve 3D rozměru. Hlavní výhodou robotizace je vysoká produktivita s minimálními prodlevy. Také kvalita a opakovatelnost dílů je na nejvyšší hodnotě 99,9%. Robotizované
systémy se používají hlavně v seriové výrobě kde je potřeba zajistit maximální kvalitu. S touto výrobou je ale spojená i příprava výroby. Výrobky musí být strojně opracované a upnuté v přípravku.

Pružná mechanizace od amerického výrobce BUG-O nabízí mechanizované posuvy hořáků při svařování a plasmovém řezání a drážkování. Tento typ mechanizace je vhodný jak pro seriovou tak pro výrobu na montážích. Používá se hlavně na dlouhé svary, řezy úkosy. Používají se na plechy, trubky, potrubí a další profily typu L, I, C. Jako vedení se využívají lišty s ozubením, prstence, nebo se zařízení pohybují po vlastních kolečkách. Zařízení se od firmy BUG-O jsou pověstné hlavně svou odolností, kvalitou a dlouhou životností.

Mezi mechanizované svařování patří i metoda orbitální svařování. Tato metoda se specializuje na svařování trubek a potrubí, svařování systémů trubka - trubkovnice. Využití hlavně v potravinářském, chemickém a energetickém odvětví průmyslu. Orbitální svařování se používá tam kde je priorita 100% kvalita svaru. Tuto technologii dodáváme od americké firmy MAGNATECH USA.

Při svařování je zapotřebí často výrobky natáčet a polohovovat, k tomu účelu máme v nabídce polohovadla od českého výrobce KSK. V nabídce jsou polohovadla s nosností 25 - 1000kg.

Máte nějaký
dotaz?
V případě jakéhokoliv dotazu ohledně našich produktů nás kontaktujte. napište nám