Home Menu Aktuality Nová generace svářecích hořáků KEMPPI

Nová generace svářecích hořáků KEMPPI

Nová generace svářecích hořáků KEMPPI

Firma KEMPPI inovuje svojí řadu svářecích hořáků FlexLite MIG/MAG s označením GX, TIG s označením TX

Základní informace Soubory ke stažení Galerie a video

Základní informace

Firma KEMPPI OY disponuje vlastní divizí výroby svářecích hořáků. Nová genarece hořáků FlexLite je rozdělena do dvou kategoriích:

FlexLite GX hořáky pro svařování metodou MIG/MAG

Nová generace hořáků je vyrobena z nejnovějších materiálů, hořáky jsou lehké, ergonomické a příjemné do ruky, snižuje únavu a tlak na zápěstí svařeče. Rukojeť má přídavný nástavec se spínačem, který požije svářeč na různé polohy a tím zlepší svojí pozici uchopení rukojeti. Nový systém laminární distribuce ochranného plynu má za následek lepší plynovou ochranu, zlepšení kvality svaru, zejména menší rozstřik. Výrazného zlepšení se odehrál i v novém systému chlazení těla hořáku, dosáhlo se zlepšení chlazení o 35%, na proudové špičce byla naměřena teplota o -140°C méně než v předchozí generaci, tím pádem menší teplota proudové špičky přispívá k vyšší životnosti. Nové proudové špičky mají závit M10, průměry 0,6-2,4mm, tři řady tolerance a materiálů (použití podle materiálu přídavného dráti). Plynové bubice s vnitřní izolací nově jsou na tělo hořáky šroubovány na závit, který vystředí hubici vůči špičce a zabrání uvolnění hubice při zatížení. Difuzer a adapter byl spojen v jeden díl, tím pádem došlo ke snížení počtu dílů na sadu pouhých 3ks (plynová hubice, proudová špička a difuzer). Nová generace teflonových bowdenů dosahují nejnižších hodnot ve tření díky patentované technologii DL. Spotřební díly nové generace FlexLite dosahují nejvyšší životnosti na trhu, tím pádem snižujeme provozní náklady na provoz. Hořáky jsou k dispozici ve 4 délkách: 3,5m, 5,0m, 6,0m, 8,0m. Široká nabídka výkonů 200-600A, plynem chlazených a vodou chlazených hořáků. Různé těla, příslušenství dálkových regulátorů v rukojeti. Hořáky jsou rozděleny do tří řad podle použití: K3 je základní řada hořáků s eurokoncovkou pro použití na zařízeních KEMPACT RA, KEMPACT MIG, FITWELD starší řady KEMPOMAT, KEMPOWELD případně na svářečky s eurokoncovkou jiných výrobců. Řada K5 jsou hořáky, které je možné rozšířit o dálkovou regulaci v rukojeti (potenciometr GXR10). Přípoj eurokoncovka pro napojení na zařízení řady FASTMIG, KEMPACT PULSE, starší řady KEMPOMIG, WELDFORCE, PRO. Nejvyšší řada K8 má navíc LED diodu v rukojeti, kterou si svářeč osvětluje místo sváru, nový digitální dálkový regulátor v rukojeti GXR80. Hořák má specielní koncovku Kemppi, která se dá připojit pouze na zařízení X8. 

NOVINKA pro rok 2021 - uvádíme na trh nové odsávané hořáky GF

Nová řada FlexLite GX nahrazuje stávající řadu hořáků řady FE, MMT, PMT, WS, je plně kompatibilní pro napojení na všechny svařovací zařízení značky KEMPPI.

FlexLite TX hořáky pro svařování metodou TIG

Nová generace hořáků je vyrobena z nejnovějších materiálů, hořáky jsou lehké, ergonomické a příjemné do ruky, snižuje únavu a tlak na zápěstí svařeče. Rukojeť je vyrobena ze speciálního silikonového materálu, který je v zadní části ohebný. Za rukojetí je část z kůže, která je odolná a lehká.  Hořáky jsou k dispozici  v délkách 4m, 8m, 16m. Široká nabídka různých tvarů těl hořáků - pevné různých úhlů, otočné a kloubové SN hlavy malé a velké. Spotřební díly jsou kompatibilní se stávající řadou pro průměry wolframů 1,0-4,0mm, nově jsou k dispozici speciální průhledné plynové hubice, které se používají s Linse sítkem, využití mají hlavně v nepřístupných míst, kde svářeč vidí na wolfram. Výkony hořáků jsou 130-350A, plynem a vodou chlazené. Příslušenství dálkové regulátory v rukojeti jsou dva typy: potenciometr Roller TXR10 a tlačítko Rocker TXR20 . Hořáky jsou rozděleny do tří řad podle použití: K3 je řada hořáků pro použití na zařízeních starší řady KEMPOTIG, analogové MASTERTIG  s připojením konektoru Amphenol 4-PIN. Řada K5 jsou hořáky, které je možné rozšířit o dálkovou regulaci v rukojeti (TXR10, TXR20) s přípojem konektoru Amphenol 7-PIN pro napojení na zařízení řady MINARCTIG, MASTERTIG MLS, MASTERTIG NEW. V nabídce jsou speciální připojení na DIX konektory pro elektrodové svářečky řady MINARC, MASTER, nebo EURO koncovka pro připojení na novou generac svářečky X5 FASTMIG.

Nová řada FlexLite TX nahrazuje stávající řadu hořáků řady TTK, TTC, je plně kompatibilní pro napojení na všechny svařovací zařízení značky KEMPPI.

Vyzkoušejte novou generaci svářecích hořáků FlexLite a zvýšíte tím výkon a kvalitu svařování na Vaší stávající svářečce.

Máte nějaký
dotaz?
V případě jakéhokoliv dotazu ohledně našich produktů nás kontaktujte. napište nám